vineri, 27 februarie 2009

Steaua - FC Vaslui 1-1 (1-1)

Moldovenii au început mai bine cel mai important meci al acestei prime etape a returului. Chiar pariul lui Porumboiu, brazilianul Westley a deschis scorul în minutul 8. Bucureştenii devin destul de nervoşi, Kapetanos încasează un cartonaş galben în minutul 20, dar apoi egalează prin Bogdan Stancu, cu o semifoarfecă, în minutul 28. Finalul reprizei a fost unul tensionat, greu pentru arbitrul Haţegan. Lăcătuş a fost la un pas să intre pe teren, iar Pavlovic (FC Vaslui) a luat un galben în minutul 44. Imediat după pauză, Temwanjera, tot de la vasluieni, ia şi el un galben, la o fază la care trebuia avertizat şi Goian. Toja (Steaua) vede şi el un galben în minutul 60. Partida are nerv, are cursivitate, se joacă peste media campionatului, dar nu vine golul decisiv... Cânu de la vasluieni vede şi el un galben. Steaua rămâne în inferioritate numerică după ce Toja este eliminat corect în minutul 85, pentru al doilea galben. Steliştii sunt tot mai nervoşi, iar Ogăraru vede şi el galben în minutul 88.
În cealaltă partidă din Liga I de astăzi, Politehnica Iaşi - Universitatea Craiova 1-0, prin golul lui Bratu din minutul 58, dar oltenii au jucat din minutul 21 în inferioritate numerică, după ce Sorin Corpodean l-a eliminat pe Mitchell, pentru două galbene.

Un comentariu:

1. un meci frumos...arbitrat cum trebuie....bravo hategan..bravo ioneleee sii bravo onita