duminică, 28 martie 2010

CSM Câmpina - Viitorul Ţipăreşti 5-1

Duminică, pe terenul din incinta Căminului Petrol, CSM Câmpina a învins de o manieră categorică formaţia Viitorul Ţipăreşti, în cadrul unei noi runde din Seria "Slănic" a Ligii C Prahova. Chiar dacă s-au văzut conduşi încă din minutul 6, după golul marcat de Moise, câmpinenii au revenit şi au înscris de cinci ori, astfel că la capătul celor 90 de minute de joc victoria CSM-ului s-a conturat fără echivoc: 5-1.
Golurile echipei antrenate de Ion Burchi au fost marcate de Conac (14), Hromei (25, 48, 66) şi Dârstaru (88).
CSM Câmpina a aliniat la startul partide următoarea distribuţie: Cosmineanu - Gânju, Bej, Burloiu, I. Burchi, Ad. Burchi, Niţă, Dârstaru, Necula, Hromei şi Conac. Au mai jucat: State, Negoiasă, I. Vintilă şi Stan.
Partida a fost arbitrată de Emil Bozieru (Băicoi), asistat de Bogdan Stanciu (Breaza) şi Ştefan Ofrim (Filipeşti), observator fiind Ioan Pavel (Comarnic).