sâmbătă, 23 iulie 2011

Amical: CSM Câmpina – CSO Plopeni 0-1

În încheierea stagiului de pregătire centralizată de la Valea Doftanei, formaţia CSM Câmpina a susţinut astăzi, de la ora 11.00, pe stadionul „Poiana” un meci amical în faţa formaţiei CSO Plopeni, care activează în Liga a III-a.
După un joc puternic influenţat de căldură
şi în care antrenorul Ionică Burchi a pus accent pe întărirea relaţiilor de joc, plopenii au învins cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind înscris în minutul 54.
Antrenorul Ion Burchi a folosit în acest joc două formule aproape complet diferite, câte una pentru fiecare repriză:
Repriza I: Lepădatu – Zăpodean, Gânju, G. Radu – C. Burchi, Stroe, Ilioiu, Grigoraş – Olteanu, Negreanu, M. Mihai.
Repriza a II-a: Lisandru – G. Radu, Gânju, C. Burchi (Bej) – Olteanu, Dârstaru, Budileanu, Necula – Vintilă, Hromei, Negoiasă.
Partida a fost arbitrată de fostul arbitru divizionar Mihai Ponici.