duminică, 30 octombrie 2011

Istvan Kovacs, meci nebun în Croaţia

În această după-amiază, la Novigrad, în Croaţia, Istvan Kovacs şi Sebastian Gheorghe au arbitrat în cadrul unei grupe preliminare pentru Campionatul European Juniori sub 17 ani partida Croaţia - Belgia. A fost un meci nebun, evoluţia scorului
fiind următoarea: 0-1, min. 20, 0-2, min. 50, 0-3, min. 62, 1-3, min. 72, 2-3, min. 79, 2-4, min. 80, 3-4, min. 80+4 (la acest nivel de vârstă se joacă două reprize a 40 de minute).
Şi din punct de vedere disciplinar Istvan Kovacs a avut serios de lucru. Tânărul arbitru din Carei a acordat 4 cartonaşe galbene (3 gazdelor, în minutele 56, 65 şi 80+5 - unul oaspeţilor, în minutul 30) şi un roşu, în minutul 52, jucătorului belgian care fusese deja avertizat.