sâmbătă, 21 ianuarie 2012

Amical: AFC Brebu - Unirea Câmpina 1-5

După ce în tur, Unirea Câmpina şi AFC Brebu a fost un meci extrem de tensionat, încheiat cu victoria la limită a liderului la zi al campionatului judeţean, Unirea Câmpina, cele două formaţii au decis să se întâlnească astăzi într-un meci amical.
Partida a avut loc la Brebu, pe un teren îngheţat, un frig năprasnic, amplificat de un vânt puternic.
Câmpinenii au dominat partida cu autoritate, impunându-se cu scorul de 5-1 (3-1), prin golurile marcate de Nichifor, Bărăgan (foto) - din penalty, Ciobanu, Ciobotaru şi Fl. Stoica.
Antrenorii Unirii, Costin Plăvache şi Marius Pălănceanu, au aliniat două formule de start aproape complet diferite pentru fiecare dintre cele două reprize:
Repriza I: D. Şandru - Zecheru, Neagu, B. Şandru, Filip - Bica, Bărăgan, Lambă, Cernea - Nichifor, Ciobanu.
Repriza a II-a: T. Ionescu - Coman, Neagu, B. Şandru, Dorişor - Fl. Stoica, Lambă, Ungureanu, Burlacu - Negotei (Precizia Breaza), D. Ciobotaru.
În continuarea pregătirilor, Unirea Câmpina va mai susţine următoarele meciuri amicale: duminică, 29 ianuarie, ora 11.00, în deplasare, cu Precizia Breaza; miercuri, 1 februarie, ora 11.00, acasă, cu Chimia Brazi; vineri, 3 februarie, ora 11.00, acasă, cu CS Ştefăneşti.