duminică, 26 februarie 2012

Amical: CS Cornu - Unirea Teleajen 3-2

În această dimineaţă, la Cornu a avut loc partida amicală dintre CS Cornu şi Unirea Teleajen. Antrenate de Andrei Ionescu (foto) şi avându-l ca director tehnic pe Cristian Zmoleanu, gazdele au început în forţă şi conduceau după prima repriză cu 3-0, prin golurile marcate de I. Lucian 15, 45 - ultimul din penalty şi Gratie 40. În repriza secundă, portarul gazdelor, Bucuroiu, s-a evidenţiat apărând o lovitură de pedeapsă, chiar în minutul 46, pentru ca ulterior, oaspeţii să înscrie în două rânduri, prin Bujor, în minutele 53 şi 57.
CS Cornu a jucat cu: Bucuroiu - A. Burlacu, Savu, Zanfir, Heroiu, Rada, Gratie, I. Lucian, Drăgoi, R. Burlacu, Jantea. Au mai intrat: Dobroiu, Băjenaru.
În week-end-ul următor, CS Cornu are programate pe teren propriu două noi jocuri amicale: sâmbătă cu HM Junior Câmpina, iar duminică, de la ora 11.00, cu Precizia Breaza.