Finala Cupei României, CS Vispeşti Blejoi - CSM Câmpina 4-2

Marcatori: Bridinel 31, Onuţ 45+1-11m, Catană 32, 60 - Budileanu 53, Blanc 64.
CS Vispeşti Blejoi: Manea - Năescu (49 Radu), Popa, Onuţ (cpt), Nincă - D. Nae (84 Steriu), Secreţeanu, Cr. Vlad (74 Răducanu), Catană - Fl. Gheorghe (77 O. Gheorghe), Bridinel. Rezerve neutilizate: Nuţă - Simion. Antrenor: Victor Roşca.
CSM Câmpina: Boşilcă - Zăpodean, G. Radu (88 Bej), Gânju (cpt), Budileanu - Ilioiu, Stroe, Burloiu, Olteanu - Vintilă (54 Hromei; 80 Negoiasă), M. Mihai (17 Blanc). Rezerve neutilizate: Lepădatu - Bej, R. Stoica, Chivu. Antrenor: Ion Burchi.
Cartonaşe galbene: Secreţeanu 36, Popa 45, Catană 56, O. Gheorghe 90+2 / Ilioiu 28, Budileanu 44, Boşilcă 45+1, Olteanu 79.
Arbitri: Ovidiu Oprea - Louis Oprescu (Ploieşti), Cristian Lefter (Urlaţi) - Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli).
Observator: Constantin Miclea (Buşteni).
Două formaţii aflate la primul lor sezon în Liga A, chiar dacă numai una obţinuse pe teren acest drept, au ajuns să joace cu trofeul pe masă, finala fazei judeţene a Cupei României. Mai experimentată, gruparea din Blejoi a început mai bine partida, dar CSM-ul a reuşit să echilibreze şi chiar să treacă la timona jocului.
Au fost suficiente două greşeli individuale în defensivă, parcă trase la indigo, şi Vispeştiul conducea cu 2-0 prin golurile lui Bridinel şi Catană. Mai mult, în singurul minut de prelungire al primei reprize, Onuţ transformă o lovitură de pedeapsă cu care duce scorul la un mult prea sever 3-0.
După pauză, câmpineni au ieşit ceva mai decişi pe teren şi au reaprins speranţele în tabăra lor cu golul lui Budileanu. Catană a înscris golul 4 al Vispeştiului şi chiar dacă Blanc a refăcut după numai câteva minute diferenţa de două goluri, până la final nici una dintre echipe nu a mai reuşit să înscrie.
În final, după un joc frumos, cu 6 goluri, CS Vispeşti Blejoi a câştigat pe merit faza judeţeană a Cupei României, luându-şi astfel revanşa după ce pierduse campionatul în faţa celeilalte formaţii din Câmpina, Unirea.