joi, 30 august 2012

0-2, 3 "galbene", o surpriză şi o aniversare în meciul lui Haţegan de la Moscova

Partida ŢSKA Moscova - AIK STockholm, desfăşurată în această seară, la Moscova, în manşa secundă a play-off-ului Europa League, a fost arbitrată de Ovidiu Haţegan, Zoltan Szekely, Octavian Şovre şi Sebastian Colţescu.
Întâlnirea s-a încheiat cu o surpriză, 0-2, după ce în tur moscoviţii se impuseseră la Stockholm cu 1-0, astfel încât gruparea suedeză s-a calificat în grupele Europa League. Golurile au fost marcate de Karikari, minutul 6, şi Lorentzon, minutul 90+3. Haţegan a arătat 3 cartonaşe galbene, toate oaspeţilor - Mutumba 27, Karikari 39, Backman 90+3. Arădeanul a flueirat 21 de faulturi (10 comise de gazde, 11 de oaspeţi), iar asistenţii săi au indicat 6 ofsaiduri (4 gazdele - două oaspeţii).
Şi vă spuneam că a fost vorba şi de o aniversare, asistentul Zoltan Szekely împlinind chiar astăzi 45 de ani. La mulţi ani!