marți, 28 august 2012

Liga lu' Lică: CSM Câmpina - Caraimanul Buşteni 3-0

CSM Câmpina şi Caraimanul Buşteni au oferit un meci modest din punct de vedere tehnic şi spectacular, evoluând parcă "la relanti". Dacă buştenarii au părut că nu pot mai mult, elevii lui Victor Roşca au lăsat impresia că nu au forţat decât atât cât a fost necesar pentru a înscrie în momentele pe care ei le-au considerat mai importante în economia partidei. Nae a fost cel care a deschis scorul în minutul 31,
reluând din apropiere o centrare de pe partea dreaptă, după ce anterior Burloiu, Yao şi mai ales Bridinel au ratat din poziţii incredibile. Repriza secundă a început cu bara lui Burloiu, în minutul 70, câmpinenii desprinzându-se după ce Bridinel a transformat penalty-ul pe care tot el îl obţinuse. Cu 5 minute înainte de final, "căpitanul" Ilioiu, excelent deschis perpendicular pe poartă, a şutat plasat pe lângă portarul advers, stabilind scorul final. Un 3-0 sec, fără prea multe "floricele"...
Marcatori: Nae 31, Bridinel 70-11m, Ilioiu 85.
CSM Câmpina: Panaite - Olteanu, D. Chiriţă, Gânju, Nincă - Yao, Ilioiu (cpt), Bridinel (75 Nicolae), Nae (75 A. Chiriţă) - D. Gheorghe (53 Vintilă), Burloiu (66 Conac). Rezerve neutilizate: Nuţă - Hromei, Codreanu. Antrenori: Victor Roşca (principal), Robert Stoica (secund).
Caraimanul Buşteni: Dinu - Topliceanu, Bălănescu, Iorcic (cpt), Chiuzan - Valică, Cârlegeanu (75 Ov. Clinci), Chiriac (48 Drăgan), Guţă - Yartey (66 Arsu), Plumb (80 Szerely). Rezerve neutilizate: Lăcătuş, Cortan, Sintulescu. Antrenori: Dan Prodan (principal), Ovidiu Clinci (secund).
Cartonaşe galbene: A. Chiriţă 90+1 - Iorcic 24, Valică 30, Chiriac 45, Dinu 60.
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Andrei Sotir, Marian Ciubuc (Ploieşti).
Observator: Constantin Miclea (Buşteni).